3 marca 2013 mija rok od śmierci dr Jeleny Kondratiewej-Bryzik w katastrofie kolejowej pod Szczekocinami. Każdego dnia, który minął od tamtej strasznej daty przekonujemy się, jak bardzo nam Leny brakuje ? jako świetnego naukowca i chluby Poznańskiego Centrum Praw Człowieka INP PAN, niezwykłej, pełnej pasji i zainteresowań osoby, serdecznej i zawsze gotowej do pomocy innym koleżanki, jako przyjaciółki.

Lena jest jednak nadal z nami, będąc inspiracją do realizacji wielu naukowych projektów i planów. Jednym z nich jest organizowane w dn. 8-9 marca br. we Wrocławiu, międzynarodowe seminarium naukowe na temat praw kobiet, które dedykowane jest Jej pamięci. W 2013 r. nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer ukaże się również książka na temat praw człowieka w kontekście rozwoju biotechnologii, będąca podsumowaniem dorocznej konferencji Poznańskiego Centrum Praw Człowieka, zorganizowanej przez Lenę w 2011 r.

Chcielibyśmy także podziękować wszystkim, którzy o Lenie pamiętają i starają się, aby jej dorobek i wspomnienia o Niej zachować.

Leno, myślimy o Tobie i tęsknimy za Tobą

przyjaciele i współpracownicy z PCPCz