Wykład otwarty pamięci dr Leny Kondratiewej-Bryzik (4 kwietnia 2023 r. o godz. 14.00)

Poznańskie Centrum Praw Człowieka INP PAN, Katedra Prawa Konstytucyjnego WPAiE UWr, Uniwersytet SWPS oraz Koło Nauk Penalnych Iure et Facto działające przy Katedrze Postępowania Karnego WPiA UAM serdecznie zapraszają na doroczny wykład otwarty pamięci dr Leny Kondratiewej-Bryzik, który odbędzie się w dniu 4 kwietnia 2023 r. o godz. 14.00 w Auli prof. Ziembińskiego w budynku Wydziału Prawa i Administracji UAM przy al. Niepodległości 53 w Poznaniu.
Wykład pt. „Umiera się w byle jakim miejscu życia. Kobiety na granicy” wygłosi dr h.c. Hanna Machińska, zastępczyni rzecznika praw obywatelskich w latach 2017-2022.
Wydarzenie będzie również transmitowane na platformie MS Teams [LINK]

Dr Lena Kondratiewa-Bryzik jako osoba obdarzona wyjątkowymi przymiotami – mądrością, pracowitością i empatią była inspiracją dla innych. Jej wybitne osiągnięcia naukowe, niespożyta energia i zaangażowanie w działalność wielu organizacji były wzorem dla nas wszystkich.
W swojej pracy badawczej, w ramach szeroko pojętej problematyki międzynarodowej ochrony praw człowieka, Lena zajmowała się m.in. zagadnieniami ochrony praw kobiet, ochrony przed dyskryminacją i przemocą wobec kobiet, problemami bioetycznymi.
3 marca 2012 r. Lena zginęła w katastrofie kolejowej pod Szczekocinami, wracając z seminarium naukowego, które prowadziła na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Chcielibyśmy, aby doroczne wykłady otwarte poświęcone Jej pamięci były okazją do naukowej dyskusji nad tematami, które były ważne dla Leny, jak również miejscem spotkania tych, dla których ważna była Lena.
Zachęcamy również do obserwowania naszego profilu na Facebook’u.